Tuvalet Krizi İle Gündeme Gelen Başsavcıya Bayram Öncesi Şok!

Akıl almaz olay Antalya’nın Kaş İlçesinde yaşandı. Avukatlık yapan Av. Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı. Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu da, tuvalete doğru yürüyordu.

Av. Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken başsavcıdan “Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var” diyerek tuvaletten çıkmasını istedi. Tüzen ise “Ben de avukatım. Kaş avukatıyım” dedi. Başsavcı, “Burası personeller tuvaleti. Kullanamazsın” dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

‘BEN BAŞSAVCIYIM’

Av. Tüzen, avukatlar olarak anılan tuvaleti kullandıklarını söylese de ‘kriz’ çözülemedi. “Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum” diyen Feyzoğlu’na, Av. Tüzen “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var” karşılığı verdi.

FEYZOĞLU, BAŞSAVCILIK GÖREVİNDEN ALINDI!

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra “Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya burayı kullanamazsın” dedi. Av. Tüzen ise “Ne yapmak istiyorsan yap” şeklinde karşılık verdi. Bu polemikle gündem olan Feyzoğlu başsavcılık görevinden alındı.

‘AVUKATI, TUVALETTEN ÇIKARIN TALİMATI’

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu, adliye polisi G. Ç. ile koruma polisi olan S.’yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, Avukat Tüzen’i tuvaletten çıkarması talimatı verdi. Av. Tüzen, bu talimata karşılık, çıkmayacağını söylese de, polisler, kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

Av. Hakan Tüzen, yaşananlara ilişkin hazırladığı tutanağı olayın tanıkları ile tutanak altına aldı.

‘POLİS ZORU İLE TUVALETTEN ÇIKARILDIM’

Polislerden G. Ç. tuvaletin kapısında beklerken, başsavcının koruma polisi S., Av. Tüzen’in yanıa gelerek zorla tuvaletten çıkmasını sağladı. Av. Tüzen, olaya tanık olan kişilerin de imzasını taşıyan tutanağı imza altına aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x